Na kluzišti si lidé poprvé zabruslí 3. prosince, což je také datum rozsvícení vánočního stromu. „V příštím týdnu začne firma stavět i druhé – menší – kluziště na parkánu vedle Brány Matky Boží,“ informoval mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Obě plochy budou pro veřejnost přístupné denně a to až do února. Vstupné se tam platit nebude, na náměstí bude k dispozici také půjčovna a brusírna bruslí.

Nedělním rozsvícením vánočního stromu začal advent také v Jihlavě.
Vánoce v Jihlavě nabídnou dvě kluziště. Vydrží až do února, stejně jako stánky

Vánoční výzdobu pak pracovníci Služeb města Jihlavy rozmisťují od pondělí 6. listopadu. Ozdobené už jsou živé stromy v příměstských částech Červené domky, Pávov, Horní Kosov, Antonínův Důl a Zborná. Na náměstí se pověsilo čtyřiatřicet girland na veřejné osvětlení. „Od 13. listopadu se budou do ulic Palackého, Komenského, Matky Boží a Benešova na závěsy instalovat velké vánoční světelné převěsy, kterých bude šestapadesát,“ doplnil mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Video: Jihlava se už chystá na Vánoce, podívejte.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Dominantou náměstí pak bude vánoční strom, který se na místo dostane 22. listopadu, pojede z jihlavského sídliště Březinky. Hned další den ho začnou pracovníci Služeb města Jihlavy zdobit.

„Světelné ozdoby na vánoční strom budou v teple bílé barvě, která bude doplněna efektem, jenž způsobuje jiskření a problikávání. Na strom se také pověsí rampouchy, sněhové vločky, řetězy a vánoční kouličky různých velikostí, které jsou laděné do zlatavé, stříbrné a červené barvy,“ poodhalil Málek.