Zatímco byl bazén pro veřejnost zavřený, dělníci vyčistily bazénové vany a akumulační jímky. „Postupně se opravila zařízení chemického hospodářství, potrubí, rošty, dlažba v bazénové hale v přístupu do budovy a v bazénových vanách,“ uvedl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které bazén provozují.

Prací, které vyšly celkem na šest set tisíc, však bylo v celé budově potřeba udělat více. „Dále jsme vyměnili dveře v prostorách velké a malé tělocvičny a také v prostorách bufetu. Na chodbách v druhém a třetím podlaží jsme vyměnili linoleum. Nakonec se udělala výmalba vestibulu, sauny, plavčíkárny a sprch v prvním, druhém i třetím podlaží,“ vyjmenoval Málek.

V pátek začaly několikrát odložené opravy mostů v Lukách nad Jihlavou. Řadu řidičů to zaskočilo, někteří zkoušeli stavbou projet.
Objížďka? Nezájem. V Lukách nad Jihlavou řidiče zaskočily opravy mostů

Návštěvníci se mohou v srpnu těšit na takzvaný letní provoz. Do konce srpna bude hodinové vstupné pro dospělé sedmdesát a pro děti padesát korun. „Bude možné si také zakoupit celodenní vstupné 85 korun pro dospělé a 60 korun pro děti od šesti do patnácti let,“ informoval Málek s tím, že přístupný bude i trávník za bazénem.

Během letního provozu neplatí permanentky, Služby města Jihlavy však jen připomínají, že je v provozu krytá i venkovní část Vodního ráje. A právě tam si lidé užijí vodní radovánky naplno.