Tématem letošního ročníku bylo podmáslí. Soutěž má dvě kategorie. V první, takzvaně studené, přiveze student už připravené pětichodové menu, které vystaví a porotci i veřejnost si ho mohou prohlédnout po celou dobu soutěže. V další části musí kuchař na místě připravit studený nebo teplý předkrm. Má na něj třicet minut v zázemí a pouhých patnáct minut pro dokončení přímo na pódiu.

Jihlavského semifinálového kola se zúčastnilo pět studentů a dvě studentky. Předvedli, co umí a čtyři z nich se mohou těšit na účast ve finále.
Pozor, pálí se ti to: středoškoláci v Jihlavě předvedli, co umí v kuchyni

Hotová jídla hodnotí odborná porota složená ze špičkových kuchařů a cukrářů, mimo jiné i z národního kulinářského týmu. StudentkaKristýna Zajícová získala OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava v kategorii kuchařů zlato a uznání poroty. Její přípravu na soutěž koordinoval mistr Tomáš Partl. „Účast na tak prestižních soutěžích, jako je ta karlovarská, jde tak trochu mimo realitu běžné výuky. Je to více než běžná praxe, je to o obrovském odhodlání a dřině jak ze strany mistrů, tak i soutěžících žáků,“ sdělil ředitel školy Libor Fasora.