Provoz kuchyně, která v současném stavu od roku 1994 vaří jak pro pacienty, tak zaměstnance i třetí osoby, není možné přerušit ani na jediný den. Proto kraj plánuje rekonstrukci, která by měla trvat dva roky, na osm samostatných etap.

„Půjde o jednu z logisticky nejnáročnějších akcí, které kdy ve své historii kraj ve zdravotnických zařízeních realizoval. Stávající gastro provoz svým dispozičním řešením a technickým vybavením nevyhovuje z hlediska efektivnosti přípravy a distribuce stravy. Vzhledem k tomu, že je provozován bez zásadnější opravy nebo výměny technologií 25 let, odráží se to jak na jeho fyzickém, tak na morálním stavu,“ odůvodnil opravy náměstek pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD).

Park. Ilustrační foto.
Park Františky Kyselkové je opět blíže realizaci

Aktuálně je vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele prací. Podle harmonogramu bychom měli koncem září znát stavební firmu, které náročnou rekonstrukci svěříme,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Kukla (ANO). „Opravy by mohly začít ještě před koncem letošního roku,“ věří Kukla.

Každá z osmi stavebních etap musí být ukončena uvedením části oprav do předčasného užívání a na modernizaci budou po celou dobu dohlížet hygienici i hasiči. Nový provoz by měl vařit i pro budoucí domov pro seniory.