SUPERCELA. Neděle s datem 19. května přinesla na Vysočinu časté bouřky s větrem a krupobitím. Už v neděli nad ránem přívalové deště způsobily činu v Telči. Utrpěly hlavně jahody a rajčata. Večer potom kroupy nadělaly starosti na zahradě v Popicích u Jihlavy. Nebe se večer zbarvilo do růžova a přineslo navzdory škodám krásné scenérie.

Supercela v Telči. Podívejte se na videa našich čtenářů. | Video: Stanislav Máca, Ivana Vavřinová

DESET LET UNIKAL. Skoro neuvěřitelný se zdá příběh muže z Vysočiny, kterému se dařilo téměř deset let vyhýbat trestu vězení. Nikde se neschovával, normálně jezdil v Praze do práce. Informaci přinesl zpravodajský server Tn.cz. Policisté muže zadrželi na přelomu dubna a května na jedné cestě do práce na vlakovém nádraží v pražské Libni.

TROLEJBUSOVÝ UNIKÁT. Celosvětový unikát u Cityparku v Jihlavě. Trolejbusy tudy budou jezdit dvanácti směry. Doprava, doleva nebo rovně a to v každém ze všech čtyř směrů. Nejrušnější křižovatku v Jihlavě u Cityparku čeká změna. Křižovatku chystá projektant Jakub Kern, který je přesvědčen, že v republice není tak velká křižovatka, která by toto umožňovala.

Křižovatka v Jihlavě bude unikátní. | Video: Deník/Martin Singr

STŘÍBRNÝ DŮM. Stříbrný dům v Jihlavě byl v hrozném stavu, nyní je chloubou Jihlavy. Po třech letech oprav se dům slavnostně otevřel ve středu 15. května. V budově na adrese Masarykovo náměstí je také luxusní apartmán, který bude pro čestné hosty nebo třeba pro umělce.

Stříbrný dům v Jihlavě se otevřel. Byl v hrozném stavu, nyní je chloubou. | Video: Deník/Martin Singr

TRAGÉDIE NA NEBI. V půli května se stala tragická dopravní nehoda v Lukách nad Jihlavou. Zahynul tu pilot dvoumístného letadla Skyleader 600. Dvaačtyřicetiletý Slovák byl nadšený amatérský pilot, s letadlem se zřítil pouhé tři minuty po startu. Uletěl šest kilometrů.

MAGICKÁ ZAHRADA. Uprostřed rušné Telče je oáza klidu. Skrývá se tu opravdový skvost, a to sice zahrada s prvky japonských zahrad. Zahrada nese název Návraty domů a autorka Marie Gregorová do ní promítá oblíbená místa z nedaleké Třeštice. Odsud pochází. Lidé se budou moci podívat dovnitř během víkendu otevřených zahrad.

Fotogalerie: Magická zahrada uprostřed rušné Telče. Pro majitelku je vzpomínkou na rodnou ves

ZÁVORA NA KRAJI. Věčné téma jsou modré zóny v Jihlavě. Čím dále od centra se posouvají, tím více nutí okolí reagovat. Za novou krajskou budovou vznikla parkovací místa, která ale čím dál častěji obsazují auta z okolních baráků a na zaměstnance se tak nedostává. Kraj Vysočina proto nainstaloval závoru a na parkoviště se dostanou pouze ti, kteří budou mít příslušná povolení.