Během nouzového stavu poskytovala organizace služby bez omezení, někteří uživatelé však neměli zájem o asistenci. „Lidé se báli a na tísňové péči bylo hodně telefonátů,“ podotkla mluvčí Martina Šprynarová. Bylo nutné vyrovnat se s poklesem tržeb, některé pracovnice navíc musely být doma s dětmi.

Neuskutečnila se ani benefiční akce u příležitosti pětadvaceti let od založení organizace. „Měl to být koncert, který jsme měli krásně připravený,“ řekla Šprynarová.

Akci ale bylo nutné prozatím zrušit, protože všechny kluby a další podniky byly zavřené. „Nyní už to nedokážeme uskutečnit kvůli penězům, které nám chybí a také se lidé budou bát,“ pokračovala se smutkem v hlase. Koncert se snad uskuteční příští rok.

Naštěstí se podařilo zajistit dostatek ochranných pomůcek, bylo to díky pomoci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Kraje Vysočina a dobrovolnic, které šily roušky. „Náš hlavní cíl byl, aby se nás Covid-19 nedotkl. Jsem moc šťastná, že se nám to doposud podařilo,“ oddychla si Šprynarová.