„Stavební firma je už nyní vybraná. Od září se má začít pracovat. Dokončení této akce je v plánu v příštím roce v závěru letních prázdnin. Zázemí domu dětí a mládeže bude provizorně ve škole v Masarykově ulici,“ potvrdil starosta Telče Roman Fabeš.

Rekonstrukcí projde celá budova, která poté bude celá bezbariérová. Opravy se budou týkat pouze vnitřních prostorů, venkovní fasády se dělat nebudou. DDM se po rekonstrukci zpřístupní veřejnosti, v přízemí lidé najdou novou expozici. Telčský DDM nabízí šedesátku kroužků, které v současné době navštěvuje kolem osmi stovek dětí.

Po dokončení rekonstrukce DDM přijde na řadu radnice na protější straně náměstí. Tam nový vzhled dostanou dvě dolní patra a sklep. „Ve vrchním patře se nic dělat nebude. U radnice půjde především o úpravu dispozic. Vybuduje se sociální zázemí a lepší zázemí pro spolky, které prostory radnice využívají ke schůzím a přednáškám. V podzemích chceme vybudovat krátkou trasu pro turisty, kde by se dozvěděli informace o historii radnice,“ uvedl již před časem telčský starosta.

Po dobu rekonstrukce radnice budou úředníci pracovat v Hasičském domě na náměstí a v budově v ulici Na Sádkách, kterou radnice už dříve odkoupila od rybářů.