Sedmihektarový areál 
s prázdnými budovami v Pístově, kde se měl festival původně konat, totiž nedávno vydražil podnikatel Petr Žižka za osm milionů korun.

Kupní smlouvu však ještě musí potvrdit červnové jihlavské zastupitelstvo, zmíněné pozemky patří městu. Rockový festival se uskuteční v sobotu 29. srpna. Prostor bývalých pístovských kasáren se pořadatelům líbil hlavně kvůli zajímavému prostředí a dobré dostupnosti z krajského města.

„Úspěšná dražba překvapila. Letošní ročník by se tam mohl udělat, vše je dobře smluvně ošetřeno a zabezpečeno. Ale předpokládáme, že nový majitel bude mít s místem své záměry, a konání dalších ročníků našeho festivalu by tam tak bylo nemožné. Amfiteátr na Heulose je také dobrý, hlavně je pro lidi dostupnější a nabízí skvělé zázemí pro návštěvníky i pořadatele," řekl organizátor festivalu Milan Kabelka s tím, že díky přesunu mohou organizátoři rozšířit doprovodný program.
„Budou to například některé nevšední atrakce, vše je zatím v jednání. Jinak původní koncepce festivalu se kromě místa nijak nemění," dodal Kabelka. Na artrockovém festivalu vystoupí skupina Buty, Vladimír Mišík a ETC, Michal Prokop trio, XIII. století, Golden Apes, Svatá voda a China Blue.

Podnikatel Petr Žižka po dražbě, kam se přihlásil jako jediný zájemce, nechtěl o svých záměrech s novináři mluvit. Uvedl, že počká, jak rozhodne zastupitelstvo, které zasedne 16. června a bude schvalovat kupní smlouvu. Na jaké účely chce podnikatel areál použít, tak zatím není jisté.

Jihlava nabídla kasárna do dražby už loni, ale tehdy se nikdo nepřihlásil. Město nemá pro areál vhodné využití. Význam by pro Jihlavu podle primátorova náměstka Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) kasárna měla v případě, že by se podařilo vyřešit jejich špatnou dopravní dostupnost plánovanou stavbou obchvatu města. Ale to je podle něj řešení ještě na dlouhá léta.

Nová kasárna Pístov se nacházejí mezi Rančířovem 
a jihlavskou městskou částí Pístov. Na pozemcích stojí několik budov, včetně tří čtyřpodlažních ubytoven pro vojáky. Bývalá kasárna převzala od státu asi před šesti lety obec Rančířov. Jihlavě pak podle dohody bezplatně předala část areálu ležící v jejím katastru.