Masky se sešly v jedenáct hodin v místní hasičárně a úderem dvanácté hodiny vyrazil do ulic.

„Chodíme od domu k domu, tady jsou lidé vstřícní, ale nejhorší je, že nám všude dávají jenom vodu. No tak dobře, občas je nějak zbarvená, jednou zelená, jednou červená… Také nám dávají hodně jídla. Nikdo z nás proto před průvodem nejí, protože ví, že všichni budou po průvodu přežraní. Ale samozřejmě se tady nikdo neopíjí," vtipkoval hlavní organizátor masopustu Miroslav Ringoš, který byl převlečený za kominíka.

Nechyběla Sněhurka se sedmi trpaslíky

Hybrálecký masopust čítal asi čtyřicet masek. Nechyběl policista, který každé auto, které v sobotu odpoledne projíždělo Hybrálcem, nezapomněl zastavit a po řidiči požadovat pokutu do kasičky. V průvodu šla také cikánka Aranka z Hybrálce, která nesla v košíku kohouta, jehož prý ukradla sousedům. Také dva lékaři nezapomněli každého souseda vyšetřit a předepsali mu léky na blbost ve formě lentilek. Třešinkou na dortu byla krásná Sněhurka, kterou doprovázelo sedm trpaslíků.

Masopust se v Hybrálci koná nepřetržitě od roku 1984. „Předtím tady také byl, ale jenom občas. Od roku 84 jedeme opravdu nonstop," doplnil Miroslav Ringoš.
Součástí masopustního průvodu v Hybrálci byl také traktor s vozíkem. Na něj dávali sousedé maskám různé pochutiny jako třeba koblihy nebo česnekové jednohubky a také alkohol. „Sousedé nám to dávají na vozík a my se po průvodu sejdeme na guláš v hospodě a pak to jídlo z vozíku ještě dorazíme. Samozřejmě že tam žádný alkohol není, jen se podívejte," zasmál se Miroslav Ringoš.

Zazvonit celkem stokrát u dveří hybrálcekých domů zabere průvodu celkem šest hodin. „Pak už se těšíme na ten guláš a také na to, až si zatančíme. Letos je teplo, takže muzikant snad nebude zmrzlý a budeme se ještě veselit," řekla Marta Vacková, účastnice průvodu, která byla převlečená za cikánku.

Kromě masopustního průvodu se v Hybrálci během celého roku konají i další akce, například oslava Mezinárodního dne žen nebo takzvané sousedské posezení. „Každý jenom nechce sedět v hospodě, takže se snažíme vymýšlet různé akce, hlavním smyslem je sejít se," uzavřela s úsměvem Marta Vacková.