Postarali se tam už o skoro tři tisíce pacientů s těmi nejvážnějšími potížemi. Do Jihlavy přijíždějí pacienti nejenom z Vysočiny, ale i z jižních a východních Čech, z jižní Moravy a výjimečně i z ostatních krajů. Lékařka konzultuje i závažné případy z celé České republiky.

Problémy s pletí mají nejenom mladí lidé, ale i dospělí. Nejčastějšími pacienty s akné jsou ženy v období puberty, ale výjimkou nejsou ani pacientky čtyřicetileté. Více je vposledních letech i malých pacientů.

„S pacientem vždy začínáme rozhovorem o jeho problémech. Zjišťujeme, jak dlouho akné trvá, čím byl pacient dosud léčen. Některé léky totiž mohou akné vyvolat, nebo zhoršit. Na vině může být třeba i nesprávně zvolená antikoncepce. Potom je pacient vyšetřen a podle stavu a typu akné je nejčastěji zvolena celková léčba, která je kombinovaná s léčbou místní,“ říká kožní lékařka Zuzana Nevoralová, která poradnu vede již dvacet let a je autorkou několika odborných knih.

Problémy s akné má až 95 procent lidí a až 15 procent dospělých nad 25 let. V Akné poradně měli i pacienty starší padesáti let. V rukou lékařky Zuzany Nevoralové proto často končí děkovné dopisy: „Vždy mi udělají velkou radost. Po úspěšné léčbě se pacienti cítí lépe jak po tělesné, tak psychické stránce,“ říká lékařka.

Kromě akné v poradně léří i těžké případy růžovky, periorální dermatitidy a jiné závažné choroby na obličeji. Chemickými peelingy a ošetřením dermarollerem odborníci řeší pigmentace a jizvy po akné.