Spolu s jihlavskou kartou přišla i změna jízdních řádů. Kvůli ekonomickým problémům je musel dopravní podnik zredukovat. V celkovém součtu z jízdního řádu zmizelo 46 spojů. To je také důvod, proč se o prázdninách bude jezdit téměř stejně jako v jiné dny. Některé linky mají intervaly až po třinácti minutách. Jejich další prodloužení by bylo podle ředitele Dopravního podniku města Jihlavy Josefa Vilíma neúnosné.

Škrty kvůli úsporám

„Jízdní řády jsou již od prvního dubna úsporné. Není důvod zavádět další škrty. Už takhle jezdí spoje méně často,“ vyjádřil se Vilím.
V minulých letech zaváděly letní jízdní řády pouze trolejbusy. Autobusy jezdily i nadále stejně. Letos je pouze u některých spojů uvedena poznámka – jede pouze v době školního vyučování. Takových spojů je ale minimum.

Intervaly se nemění

„Takových spojů je bezvýznamné množství. Zhruba asi deset. Ve všech zastávkových jízdních řádech je poznámka o tom, že nejezdí v době prázdnin, vždy uvedena. V podstatě se ale pro cestující o prázdninách nic nemění,“ popsal situaci ředitel dopravního podniku.

To, že po velké dubnové změně v jihlavské dopravě o prázdninách nebudou jezdit spoje jinak, většina lidí v krajském městě vítá.
„Jsem rád, že se intervaly spojů o prázdninách ještě neprodloužily. Už takhle se mi zdá, že čekám docela dlouho,“ nechal se slyšet pravidelný cestující Rostislav Jonáš.

K úpravě jízdního řádu vedla jihlavský dopravní podnik nutná úsporná opatření. Uvedením nového řádu do provozu by měl dopravní podnik do konce roku ušetřit přibližně jeden a půl milionu korun.