Třeba ve středu 21. srpna si mohli Jihlavané vybrat hned ze dvou lákavých filmů. Zatímco na náměstí se promítal film Bohemian Rhapsody o skupině Queen, v Obchodním centru Březinky se hrála pohádka Čertí brko. „Byl to skvělý zážitek, seděla jsem na dece blízko plátna a zvuk se mi zpočátku zdál příliš hlasitý. Ale při takovém filmu to ani jinak nejde,“ líčila své dojmy po filmu s hudební tématikou jedna z návštěvnic a dodala: „Jen mi byla ke konci trochu zima, měla jsem se lépe obléknout.“

V druhém jihlavském letním kině pak mají letos čtyřikrát větší plátno než dříve a návštěvnost je značná. Hned na první letošní film Ženy v běhu přišlo odhadem přes tisíc diváků, což byl dosavadní rekord. "V restauraci Image i v cukrárně bylo plno. Sledujeme Facebook a ohlasy jsou velice dobré," uvedl manažer Obchodního centra Březinky Michal Pokorný.

Diváci tam ještě uvidí muzikál Mamma Mia 2, bude to 28. srpna od osmi večer, opět bude zajištěno i občerstvení. Na jihlavském náměstí se pak veřejnost může ve stejný den těšit ještě na Kraťasy z DIODu a týden poté letošní program uzavře komedie I dva jsou rodina. Že se na obou místech promítá ve středu, je prý pouze náhoda.

Diváci se mohou těšit i na pohádky O Radkovi a Mileně a Černá Fortuna, ty se budou promítat v pátek 30. srpna na Roštejně, kde se také natáčely. Na Brodsku se stále ještě promítá ve Šmolově, tam bude v poslední srpnový pátek romantická komedie LOVEní.

Speciální zážitek pak může být návštěva autokina pod chladícími věžemi elektrárny v Dukovanech. Poslední srpnový den bude na programu snímek Bohemian Rhapsody. Stejný film bude k vidění i 29. srpna na nádvoří Sokolovny v Moravských Budějovicích, tam se ale platí vstupné 95 korun. V Dalašickékm pivovaru je pak tentýž den na programu Limonádový Joe.

Letní kino bylo v provozu třeba i v Humpolci nebo ve Žďáru nad Sázavou, tam už ale letošní promítání skončilo.

Amfiteátr je mimo provoz už čtvrt století
Jihlavský Amfiteátr je známý nejen ve městě a v okrese, ale i za jeho hranicemi. Paradoxně se v tomto letním kině ale už roky nepromítá a to i přesto, že tam svého času byla největší promítací stěna v republice. Promítací místnost byla zrušena před pětadvaceti lety, v roce 1994.