Na stanici v Jihlavě – Hruškových Dvorech i v Hubenově byla průměrná teplota tři desetiny pod nulou a obou extrémů bylo dosaženo v Hruškových Dvorech na konci měsíce. V poslední lednový den se rtuť teploměru dostala až na 11,8 stupňů, přesně o týden dříve přitom byla nejníže – na mínus 9,7 stupních.

Na obou stanicích bylo 28 mrazových dní, kdy minimální teplota klesla pod bod mrazu, naopak nad nulu se nedostala v Hruškových Dvorech dvakrát, v Hubenově čtyřikrát.

Heraltické podzemí prameniště dává o třetinu méně vody, než kdysi.
Sněhu je málo, na doplnění zásob pitné vody nestačí

V Hruškových Dvorech pršelo devět dní, v Hubenově jedenáct, ale za měsíc spadlo jen okolo dvaceti milimetrů. „Letošní leden ve srovnání s normálem hodnotíme jako teplý a suchý. Odchylka teploty vzduchu od normálu dosáhla 2,3 °C a podíl srážek na normálu činil 46 procent,“ uvedla Gražyna Knozová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Meteorologové také prozradily, že únor začal maximálními teplotami, prvního února bylo v Jihlavě až 13,7 stupňů, další den bylo přesně o dva stupně méně. Začalo také více pršet a sněžit.

Eliška a Honzík Biskupovi od narození bojují a řadou zdravotních neduhů. Elišce diagnostikovali mozkovou obrnu.
Obrna i další potíže. Eliška a Honzík z Hodic jsou bojovníci od narození