Státní zástupce i obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání. „Obžalovaný Macek k soudu nepřišel. Omluvil se ze zdravotních důvodů,“ uvedl žalobce Jan Adam. Ten trvá i na vině Mackové, která se hájí tím, že o podvodech manžela nic nevěděla. Macková je navíc stále na útěku v Tanzanii. Stíhána je jako uprchlá.

Macek musel podstoupit další operaci. Trápí ho vážné zdravotní komplikace, kvůli nimž se také vrátil do vlasti z Tanzanie, kam utekl před spravedlností i s nakradenými miliony svých klientů.

Podle obžaloby měl Macek prostřednictvím svých firem GI Holding a Nero Partners slibovat výhodné zhodnocení peněz, přestože věděl, že svým závazkům nedostojí. Jedna z poškozených uvedla, že Mackovi postupně dala přes dva miliony korun. Macek jí měl slíbit měsíčně deset procent. Kromě toho ji ujišťoval, že dostane jako zástavu nějakou nemovitost v Jihlavě a Velkém Beranově. Jenže tuto nemovitost po lidech, kteří údajně nespláceli své závazky a nemovitostí ručili, nabízel Macek i jiným poškozeným. Macek jí vyplatil mizivou část.

Největším „sponzorem“ Mackova podnikání byl muž ze Žďáru nad Sázavou, který mu postupně svěřil neuvěřitelných více než čtyřiapadesát milionů korun.

Macek u soudu tvrdil, že si vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a prodělané mozkové příhodě prakticky na nic nepamatuje. Obhájce Mackové argumentoval tím, že o způsobu podnikání jeho klientka nic nevěděla.

V případě, že se některá ze stran odvolá, bude se kauzou znovu zabývat Vrchní soud v Olomouci.