Naposled představitelé Rewe Group přislíbili prostřednictvím radnice veřejnosti, že stavbu Penny Marketu zahájí letos v létě. Aby si lidé mohli nakoupit na Vánoce už v novém supermarketu. Ještě v říjnu je ale stavební parcela po zbourané továrně netknutá.

Včera se zástupkyně stěžovatelů o výstavbě marketu dohadovaly s místostarostou.

Novou prodejnu chtějí co nejdřív

„Chceme mít Třešť krásnější a hlavně chceme supermarket. Továrna už je zbouraná tři roky a na staveništi běhají jenom krysy. Deset let volání po supermarketu vyznívá dnes tak, že už toho máme dost a musí se začít. Kopat, stavět, nevymýšlet zbytečnosti,“ přiblížila včera Deníku po návštěvě radnice jedna z nespokojených obyvatelek Marcela Lochmanová.

Za poslední odklad stavby mohou tentokrát problémy obchodního řetězce.

„Chtěli jsme otevřít prodejnu do 15. prosince, a stihnout tak předvánoční trh. Bohužel se nám nepodařilo včas zvládnout výběrové řízení na generálního dodavatele stavby. Otevření prodejny předpokládáme v první polovině příštího roku. I proto, že otevírání nových prodejen začátkem roku je z obchodního hlediska nevýhodné,“ přiblížil David Kolář z marketingového oddělení Rewe Group.

Za zpoždění může obchodní řetězec

„Z řeči stěžovatelek bylo znát, že lidé opravdu chtějí novou velkoprodejnu. Město teď nenese žádnou vinu za odklad výstavby. Roky předtím se nemohli zastupitelé shodnout ani na místě, kde by měla prodejna stát. Teď už je to jinak,“ připomněl místostarosta Vladislav Hynk.

Ještě před vyjádřením Rewe Group si obyvatelé Třeště mezi sebou šuškali o lobbingu radnice s místním obchodníkem, který údajně výstavbu blokoval, aby potlačil konkurenci.

„Spousta lidí nás přemlouvala k jednání s radnicí. Hlavně důchodci s kárkami a taškami na kolečkách. Už jsme si připravili gratulaci a kytici bodláků k desátému výročí úspěšného odkládání stavby. Ani město, ani obchodníci, nikdo už nesmí bránit výstavbě,“ shrnula své pocity Marcela Lochmanová.