Dvakrát ročně si zvířata v zoo prohlédne i Lenka Dvořáková z Dolní Cerekve. „Líbí se mi, že zoo je opravdu bez mříží a že jde stále dopředu - že nezamrzla na mrtvém bodě. Stále se budují nové výběhy, atrakce, zoo se více otvírá svým návštěvníkům. Mám na mysli třeba nejrůznějšími tematickými akcemi, programy pro školy, příměstskými tábory a tak dále,“ řekla Lenka Dvořáková, která zoo ráda navštěvuje se svými dětmi.

Je naopak něco, co by se u nejoblíbenější turistické atrakce na Vysočině dalo vylepšit? „Je škoda, že některé akce jako večerní prohlídky jsou hned obsazené, ale chápu, že kapacita je omezená. Uvítala bych, kdyby v areálu přibylo více míst, kde se mohou návštěvníci občerstvit, třeba hned za vstupní branou. V sezoně bývá problém i s parkováním hned u zoo,“ dodala Dvořáková.

Návštěvnost:

ROK 2019 346 600

ROK 2018 333 016

ROK 2017 317 016

ROK 2016 334 600

Do jihlavské zoo lidé míří nejčastěji během letních prázdnin, v červenci a v srpnu zoo navštívilo více než 145 000 lidí. „Zajímavé však byly i měsíce září s více než 22 000 lidmi a říjen s 21 000 návštěvníky, což je zapříčiněno zejména loňským extrémně teplým a hezkým babím létem,“ doplnil jednu statistickou zajímavost mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

Podle prvních odhadů se v průběhu roku 2019 v zoo podařilo rozmnožit přibližně 80 druhů zvířat. Přibylo necelých 600 mláďat. Loňskými rekordmany byly rosničky včelí, u kterých ošetřovatelé úspěšně odchovali skoro 150 mladých žabiček. Mezi nejnápadnější, nebo nejvýznamnější odchovy loňského roku patří tapír jihoamerický, kusu liščí, guanako, manul, několik druhů drápkatých opic, leguáni kubánští, nebo hroznýšovci portoričtí narození na konci roku.

„Prvními mláďaty roku 2020 se stali hned 1. ledna na Nový rok papoušek lori mnohobarvý horský a antilopa nyala nížinná,“ sdělil Maláč.