Akce se před několika lety zrodila v hlavách lidí z Koňské záchytky, pak se ji podařilo propojit ještě s jihlavskou základní uměleckou školou. „Lidé mohou koupit nové hračky nebo donést i starší, čisté a zachovalé hračky. Hodí se i oblečení, bačkorky, povlečení, pleny, kojenecké oblečení, kojenecká kosmetika, vlhčené ubrousky, tvořivé sady, prstové barvy a podobně. To jsou věci, které se neztratí,“ sdělila za organizátory Zuzana Kazdová. Věci mohou být buď přímo zabalené, nebo je zabalí pořadatelé sbírky.

Dárky pak předá Zuzana Kazdová společně se žáky umělecké školy. Bude to v týdnu před Vánocemi, termínem je úterý 18. prosince. Strom splněných přání i adventní muzicírování, které zajišťují učitelé Kateřina Petrovičová a Filip Rosický, v domově má už několikaletou tradici.

Tuleň Artos z jihlavské zoo uhynul.
Zemřel oblíbený tuleň Artos z jihlavské zoo

„Například žáci ze ZUŠ vyrábí srdíčka s přáníčky, spolu se svými rodiči shánějí dárky. Přání bývají velmi rychle rozebraná, ale doplňujeme je o další,“ řekla k tomu Kazdová.

Spolupráce s dětským centrem probíhá po celý rok, vánoční akce je jen takovou pomyslnou třešničkou. Děti například chodí do školy na výtvarné dílny, dělá se pro ně canisterapie nebo hipoterapie na koních i na ponících.