„Pan Steinhauser nehodu naštěstí přežil, ale s těžkou újmou na zdraví. Spolu s manželkou se starají o nemocnou maminku, což jim aktuální situace dost ztěžuje. My jako městys i na základě podnětů občanů jsme se rozhodli pomoci tak, že zřídíme účet, na který mohou lidé posílat peníze,“ sdělil místostarosta Stonařova Ivan Šulc.

Na účet poputuje také výtěžek benefičního koncertu pro Jindřicha, který se uskuteční v neděli 9. prosince ve farním kostele svatého Václava ve Stonařově od 19 hodin. Vystoupí pěvecké sdružení Campanula Jihlava s doprovodem Petra Sobotky. Vstupné je dobrovolné.

„Pan Steinhauser se se členy Campanuly velmi dobře zná, vozil je totiž po vystoupeních po celé republice. Členové Campanuly tedy také chtějí svému kamarádovi těžkou situaci aspoň trochu ulehčit,“ doplnil k tomu Šulc.

Vážná nehoda autobusu a kamionu se odehrála v pondělí 29. října ráno na staré brněnské sinici, přesněji na křižovatce mezi Vysokými Studnicemi, Řehořovem a Věžnicí. Zranilo se při ní celkem jedenáct lidí. Kromě řidiče Jindřicha Steinhausera to bylo i všech deset cestujících z autobusu. Silnice byla nějakou dobu neprůjezdná.

„Řidič z autobusu vylétl, to mu zachránilo život. Předek autobusu, do kterého vrazil kamion, byl totiž totálně slisovaný. Bohužel ale při tom přišel o nohu,“ popsal chvíle, které člověku ze Stonařova převrátily život naruby, místostarosta Ivan Šulc. Číslo účtu je 5527110399/0800, aktivován bude k 1. prosinci.