„Podařilo se vybrat přesně 4 324 korun a kupovat se za to budou vaky na ležení. Knihy, které na swapu nebyly rozebrány, rozdělím mezi nemocnice, domovy pro seniory, dětské domovy a podobně,“ řekla Miroslava Zápotočná.

Na akci zaměřenou na swap knih přišlo asi 60 lidí, někteří přispěli více než bylo padesátikorunové vstupné. Zajištěný byl také bohatý doprovodný program.

Iniciativu Nebuďte lhostejí vymyslela Miroslava Zápotočná v létě, kdy slavila třicetiny. Maminka dvojčátek, právnička, a tak trochu režisérka, scénáristka a manažerka kapely si řekla, že je potřeba se více věnovat i veřejnému životu. První akci pro veřejnost uspořádala v říjnu, druhá přišla na řadu v úterý 3. prosince.

V lednu 2020 se plánuje vol. 3, jejímž cílem bude pomoci sbírkou sportovního náčiní vybrané škole v Africe, kam na asi tříměsíční misi odjíždí manželé Klára a Marek z Jihlavy. Vol. 4 se bude zaměřovat na zlepšení finančně právní gramotnosti mládeže.

„Nebuďte lhostejní má za cíl mluvit o palčivých tématech napříč celou společností. Záměrem je pomoci tam, kde je to aktuálně potřeba, a to diskusí a zapojením široké veřejnosti a více či méně známých osobností, které bez nároku na honorář podporují zvolené téma tím, v čem vynikají. Prozatím se zaměřujeme na Jihlavu, kde propojujeme lidi se stejným nadšením a snahou pomoci,“ vysvětlila Miroslava Zápotočná.