„Tento rekord bude zapsán v české knize rekordů,“ řekla zástupkyně pelhřimovské agentury Dobrý den Lucie Vrtalová.

Oblíbeného plyšáka přišel do jihlavské zoo zaregistrovat také desetiletý Ondřej Zoubek z Jihlava se svými rodiči. „Přinesl jsem se mého Míšu, kterého mám moc rád. Dostal jsem ho asi před čtyřmi lety k Vánocům a dřív jsem s ním dokonce každý den usínal,“ pochlubil se malý návštěvník jihlavské zoo a stejně jako většina malých dětí si nakonec po krátkém váhání svého plyšového medvídka odnesl zpět domů.

Mezi návštěvníky zoo se ale našli i tací, kteří na místě své plyšové společníky nechali.

Byl mezi nimi i pětadvacetiletý Michal Kotouček, který do zoo dorazil s přítelkyní. „Původně jsem si myslel, že si svého medvídka zase odnesu, ale nakonec jsem se rozhodl, že ho zde nechám. Vím, že ještě poslouží dobré věci,“ řekl sympatický mladý muž.

„Zvířátka, která zde návštěvníci zahrady dnes v době od devíti hodin ráno do pěti hodin odpoledne nechali, budou odvezena do Afriky pro děti, které tam nemají možnost si nějaké hračky obstarat,“ doplnila Lucie Vrtalová.

Rekord, který v zoo v sobotu proběhl se zatím nikde v minulosti neuskutečnil. „Nejednalo se tedy o žádné překonávání rekordu, ale o vytváření rekordu zcela nového,“ upřesnila zástupkyně pelhřimovské agentury Dobrý den.Medvídci se v minulosti shromažďovali pouze na Těšínsku, kde se ale pro vytvoření rekordu registrovali medvídci z jakéhokoliv materiálu.