Neodradil je ani silný vítr a horší sjízdnost některých silnic.

Lyžování v Brtnici si nenechal ujít ani Ivoš Zahrádka se svými dětmi. Sjíždění svahu už mají za sebou a vrací se zpátky domů do Valče. „Přemýšleli jsme, jestli vyrazíme na Jalovec, nebo do Brtnice, nakonec jsme jeli sem. Já jsem tady s dětmi poprvé, ale jezdí sem mí přátelé s rodinami," říká Zahrádka a doplňuje k tomu: „Tato sjezdovka je pro děti ideální. Jsme tu od rána a teď jedeme domů, stačilo nám to bohatě. Počasí je sice horší, ale dalo se to vydržet. Jsme letos na lyžích poprvé, a tak to bylo bezvadné. Určitě sem přijedeme zase, nemáme to sem moc daleko."

Na sjezdovce v Brtnici se během pátečního dopoledne svezlo už asi sto padesát lyžařů a správce Miloš Jordán je se zájmem sportovců poměrně spokojený.

„Návštěvnost bude dnes ještě lepší než včera, kdy přišlo asi tři sta lidí. Máme otevřeno až do dvaceti hodin. Je vidět, že lidé jsou na lyžování vyloženě natěšení. Počasí nám zatím žádné komplikace nezpůsobilo. Na víkend hlásí oblevu, tak se uvidí. Bohužel jsme letos zahájili sezonu o měsíc déle, než bývá obvyklé, ale to se nedá nic dělat," hodnotí první dva dny provozu Jordán.

Problémy vyřešeny

Stovky lyžařů si pravé zimní radovánky užívají také na Šacberku. „Ráno jsme sice měli problémy kvůli výpadku elektrického proudu, ale naštěstí se dodávky energie podařilo obnovit velmi rychle. Důvodem byl zřejmě silný vítr. Nyní je tu plno stovky lyžařů. Pokračuje pravá zimní sezona, která začala už o minulém víkendu," hlásí před páteční čtrnáctou hodinou správce Pavel Havlíček.

Vůbec poprvé se letos lyžuje také v Mrákotíně. „V provozu máme jeden vlek. Mohlo se tady zatím vystřídat asi dvě stě lidí. Je to slušné. Vítr provoz areálu nijak nekomplikuje," informuje v pátek odpoledne správce Josef Mikšíček.

Podobné to je na Čeřínku, kde provoz zahájili ve čtvrtek. „Zatím si k nám našlo cestu asi šedesát lyžařů. Doufáme, že zájem bude větší navečer i během víkendu. Na Čeřínku a v okolí sice v noci vypadávala elektřina, náš provoz to naštěstí nijak neohrozilo. Cesta ke sjezdovce je průjezdná bez problémů. V lese nefouká," sděluje v pátek odpoledne provozovatel Vladimír Mátl.

V Lukách nad Jihlavou však v pátek zůstává sjezdovka prázdná. I tam měl být provoz zahájen v poslední lednový den. Lanovka ale nemůže jezdit kvůli silnému větru. Aktuální informace jsou na webech jednotlivých areálů.

ZUZANA MUSILOVÁ