„Veřejná sbírka za účelem opravy magadresu skončila velmi úspěšně. Na účtu se nám sešlo celkem 29 851 korun. Příspěvky, které se více než měsíc načítaly na transparentním účtu, předčily naše očekávání,“ děkoval předseda výboru Spolku fanoušků HC Dukla Jihlava Rostislav Krutiš.

Prvních 200 korun poslal už 25. srpna na transparentní účet Lukáš Tesař. Většinou lidé posílali 500 korun. Nejnižší částka byla 100 korun od Ellinky. Nejvíce peněz poslala skupina řidičů a strojníků modernizace dálnice D1 v úseku Koberovice až Hořice. Dohromady darovali celkem 2 400 korun. Nejprve poslali 2 200 korun a poté ještě 200 korun. „Zapomněl jsem na stavbyvedoucí. Sice nic nedělají, ale každý přispěl,“ okomentoval druhou bezhotovostní částku jeden ze stavbařů. Posledním přispěvatelem byl 2. října senátor Miloš Vystrčil. „Zapomněl jsem a peníze jsem posílal až na poslední chvilku,“ okomentoval poslaných 500 korun senátor Vystrčil.

Megadres opravovala jihlavská firma Petex. „Poničený dres se musel nejprve změřit. Potom bylo třeba vytvořit jeho technický nákres. Poté následovalo stříhání jednotlivých dílů a nakonec jsme vše sešily. Oprava nám zabrala asi 88 hodin,“ uvedla vedoucí výroby společnosti Petex Vlasta Kolmanová. Oprava megadresu zaměstnala osm žen.

„Společnost Petex si za opravu řekla 17 308 korun. Zbylé prostředky 12 543 korun budou použity na vhodnější uskladnění dresu a dále na materiální podporu spolku fanoušků,“ vysvětlil upotřebení nevyužitých darovaných peněz Krutiš.

Opravit se musel upadlý rukáv, ale i další části dresu, na kterém se podepsal čas. „Před třemi roky rukáv podpálili hosté z Havířova ještě před začátkem zápasu na stadionu. Svým činem se potom řádně pochlubili,“ připomněl Krutiš.

Velký žlutočervený megadres se do hlediště vrátil s prvním letošním extraligovým zápasem HC Dukly. Bylo to na začátku září, kdy jihlavští hokejisté hráli na domácím ledě proti hokejistům z Mladé Boleslavi.