Řada lidí, kteří nesouhlasí s aktuálním děním, pojede společně autobusem z Jihlavy. „Když jsme vypravovali autobus na červnovou akci na Letné, byl plný hned. Druhý se plní pomaleji, ale příjemně. Lidé se mění. Není to ale o tom, že by někdo radikálně otočil, nebo ztratil víru. Jde o časové možnosti zájemců. Od těch, co byli na prvním výjezdu, dokonce chodí omluvenky s vyjádření lítosti a vysvětlením důvodů. Což je vtipné. Nikdo by jim nic nevyčítal a nedíval se nějak křivě,“ zhodnotil zájem lidí o akci v Praze organizátor Petr Palovčík s tím, že někteří lidé se domluvili, že vyrazí do hlavního města společně autem.

Kdo chce, může jet do Prahy autobusem, který je nabere v Telči a v Dačicích. „Od těch, co jízdu autobusem koordinují, mám informace, že zbývají poslední tři nebo čtyři volná místa,“ hlásila včera dopoledne Věra Motyčková.

Mnoho lidí z Jihlavska zamířilo na Letnou také na konci června, kdy nejvíce vadil tehdy trestně stíhaný premiér Andrej Babiš. Na demonstraci tak byly vidět například transparenty s nápisy jako Andreji, pravda přišla zvenčí, víme to i v Telči nebo Jihlava to dávno ví, že to kostelecké nevoní.