Vzhledem k velkému počtu malých dětí, který každým rokem stále narůstá, je aktuální stav hřiště naprosto nevyhovující. Takovým argumentem se hájí rodiče, kteří v Herolticích, kde v současné době žije asi 160 obyvatel, petici podepsali.

„Vím, že se tu maminky rozčilovaly, že by tu chtěly více atrakcí pro děti, a potom kvůli psům oplotit pískoviště," vysvětlil starší obyvatel místní části Jihlavy, který se v úterý krátce ráno procházel na návsi v Herolticích.

Podle předsedy osadního výboru Zdeňka Hajna byl hlavní důvod sepsání petice jednoduchý. „Kvůli rekonstrukci hasičárny se zhruba před rokem a půl houpačky odmontovaly, aby nepřekážely. Město nám je ale dlouhou dobu nevracelo, i když jsme si o ně opakovaně žádali. Chtěli jsme proto proces navrácení urychlit, a to se povedlo," sdělil k petici Hajn.

Petiční výbor doručil petici na magistrát v půlce června a o týden později se už děti na heroltickém hřišti mohly opět houpat.
Město totiž opravdu z důvodu rekonstrukce hasičárny na jaře 2010 houpačky odmontovalo s tím, že oprava dětského hřiště bude na pořadu dne až poté, co bude dokončena hasičská zbrojnice.

Na hřiště chodí psi

„Petici bylo vyhověno. Houpadla už jsou na místě, přibyla jedna dvojhoupačka a odpadkový koš jako náhrada za demontované prvky," vyjmenoval novinky na hřišti mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Lidé by na místě rádi viděli také novou atrakci v podobě skluzavky a nové oplocení, právě kvůli psím výkalům a nečistotám, které se na hřišti objevují.

„Zkusíme požádat o dotaci na investici město. Pokud to nevyjde, tak si budeme muset hřiště zafinancovat z vlastních zdrojů," dodal Hajn, který chápe, že město nemusí peníze na hřiště uvolnit.

Jihlavská radnice počítá s tím, že požadavek Heroltic na rozšíření hřiště bude součástí projednávání nového rozpočtu města na rok 2013.