"Díry v silnici stále jsou, i když je vyfrézováno. Stále se jim musím vyhýbat. Už aby to bylo všechno hotové," vyjádřila se jedna diskutující na sociální síti.

Žádné oficiální stížnosti ale na místní radnici zatím nedorazily.„Silnice se na začátku jara upravila tak, aby se po ní jezdilo lépe. Vyfrézovala se ta nejhorší část. Ovšem kvůli intenzitě dopravy se stav zhoršil a blíží se to tomu, kdy byla vozovka plná děr a výtluků. My o tom problému víme, ale bohužel se s tím nedá nic dělat. V podstatě se čeká na zahájení prací, pak stejně bude silnice uzavřena,“ řekl třešťský starosta Vladislav Hynk.

V současné době je vypsané výběrové řízení a hledá se firma, která akci v Třešti provede. Jasno by mělo být v polovině května. Starosta Vladislav Hynk doufá, že nenastane žádný problém a vše půjde dle plánu. Začne se v létě a bude se pracovat v úseku od radnice k přejezdu. Dělat se bude kanalizace, vodovod, chodníky, vozovka, veřejné osvětlení a další infrastuktura.

Řidiči budou muset počítat s objízdnými trasami a dopravním omezením. Opravy průtahu Třeště budou pokračovat také v příštím roce. Akce je společnou investicí města a kraje.