Atrakce se před pár lety vrátily na náměstí a nejinak tomu bude letos. S tím souvisí rozsáhlá uzavírka centra, která potrvá od středy 21. srpna do pondělí 26. srpna. "Doporučujeme už před uzavírkou přesunout vozidla parkujících na náměstí na jiné místo,“ uvedla Petra Jahelková, která se podílí na orgnaizaci pouti. Lidé se musí připravit také na omezení parkování v blízkosti centra, přesunou se i autobusové zastávky.

Na druhou stranu se lidé mohou těšit na bohatou nabídku nejrůznějších atrakcí pro nejmenší děti i pro dospělé. "Nejoblíbenější jsou tradiční atrakce a v tomto duchu se ponese i letošní pouť,“ uvedla Anna Hubená za provozovatele poutě a vyjmenovala autíčka, létající labutě nebo horskou dráhu. Ani letos by přitom neměla chybět mimořádně adrenalinová atrakce Extreme.

Součástí pouti bude i hudební program, a na své by si měli přijít všichni. V neděli od tří hodin odpoledne za zdravotním střediskem zahraje dechová hudba Rebelka z Havlíčkova Brodu, už o den dříve večer se U Kuřítků představí Kumpáni. Mladí zavítají do sokolovny, v pátek bude hrát Zádrhel, v sobotu pak Rockle.

Celý týden pak bude probíhat výstava fotoklubu Libra v budově úřadu městyse. V neděli se pak kromě dvou dopoledních mší může veřejnost zúčastnit požehnání v půl třetí odpoledne. V sobotu i v neděli pak budou na hřišti probíhat fotbalové zápasy, při kterých se předvedou loučí žáci, dorost a také oba celky mužů.