Termín dokončení chodníku se podle původních plánů změnil. „Silnici je potřeba udělat kompletně, v jednom místě se i propadá. Kdybychom u ní udělali chodník, musely by se během měsíce rozebírat obruby a znova skládat. Proto se termín dokončení chodníku posunul na začátek září,“ vysvětlil starosta Luk nad Jihlavou Martin Dvořák.

O opravě silnice ve Školní ulici se také hovoří už řadu let, konečně k ní tedy dojde. Dělníci s ní mají začít na přelomu července a srpna. „Práce budou za úplné uzavírky a trvat by měly maximálně dva měsíce,“ předeslal Tomáš Mátl, technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Oprava silnice až k Otínu má vyjít na sedm milionů korun.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Poslední část chodníku je podstatně levnější, městys za ni zaplatí necelé tři miliony. „Dotace nevyšla kvůli malé průjezdnosti aut. Když tam člověk jede, tak nechápe, jak to nemohlo vyjít,“ divil se starosta. Silnice totiž spojuje centrum městyse a rychle se rozrůstající severozápadní okraj Luk nad Jihlavou. Hlavně ráno, když je běžný školní rok, je v ulici pořádně rušno.

I když si Dvořák všiml, že dělníci nepracují v nejvyšším tempu, ne za vše mohou. Práce totiž zpozdila také chyba v projektu, který nepočítal s navýšením rozvodné skříně elektriky a plynové přípojky. Dělníci však mohou vynechat jen úsek, kde se čeká na novou rozvodovou skříň a vrátit se k němu na závěr. Vedení městyse tak věří, že 1. září už půjdou děti do školy kompletně „po novém“.