Přesun pětitunového obra za více než 37 milionů korun z nákladního vozu do areálu nemocnice trval desítky minut. Ve stísněném prostoru šlo téměř o chirurgickou práci. Přístroj hned po umístění čekala instalace kabelů, software a následně začne zkušení provoz, pro pacienty by mělo vše fungovat od 12. listopadu. „Jedná se o novou generaci magnetické rezonance, je třeba se s přístrojem seznámit,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

„Pro pacienty bude výhodou kratší doba vyšetření, která se z desítek minut může snížit i na jednotky. Lékaři pak budou mít k dispozici lepší zobrazovací metody," řekla k novému modelu mluvčí.

Nyní je však magnetická rezonance v krajském městě mimo provoz. „Potřebujeme, aby o pacienty v rámci Jihlavy bylo postaráno v jiných nemocnicích, především v Třebíči a Havlíčkově Brodě. Dohoda je, ví o tom ředitelé i lékaři a neměl by nastat žádný problém,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD). Ze čtyř existujících typů magnetických rezonancí jsou na Vysočině dva, mezi okresy chybí pouze v Pelhřimovském.