Aktivita má příznačný název Malá jihlavská radost a funguje na jednoduchém principu. Kuchyňa a jeho přátelé na různá oddělení jihlavské nemocnice doručují zásilky od dobrovolných dárců. „Velmi si vážíme práce všech, co v této době dělají maximum a moc dobře víme, že to nejsou jen zdravotníci. Ale přece jenom zdravotníci jedou o něco vyšší level a to hlavně ti, kteří jsou v první linii a musí pracovat v celotělových oblecích,“ vysvětlil hlavní iniciátor.

Mapa nakažených v obcích na Vysočině na sto tisíc obyvatel.
Vzdorující Hrutov. Proklikejte si, kde je na Vysočině kolik nakažených

Kuchyňovo auto tak nyní plní nealkoholické nápoje, čaje, kávy, sladkosti a třeba i krémy na ruce. „V březnu jsme měli plné auto prostěradel na šití roušek, dnes bylo plné balíků s minerálkami,“ řekl před pár dny Kuchyňa. Vzpomněl tím na jaro, kdy organizoval hromadné šití roušek.

Malá jihlavská radost si dala za cíl dodat minimálně osm zásilek, každá z nich vyjde na sedm tisíc. I když už se tento počet podařilo splnit, rozhodně to nemusí být konečný počet. Za další podporovatele bude Libor Kuchyňa rád a dodává, že jihlavská nemocnice má kolem patnácti set zaměstnanců. „Malou jihlavskou radost ale může udělat kdokoliv i individuálně,“ usmál se závěrem bývalý záchranář.

Dopravní nehoda traktorů na Jihlavsku.
Traktoroví Pat a Mat na Vysočině: jeden boural opilý, druhý ho neměl ani řídit