"Všechny filmy v pásmu Hurá na pohádky zazářily na velkých českých i evropských festivalech. Příběhy jsou hravé, dobrodružné, zábavné a koncipované tak, že děti zároveň pobaví i poučí. Například v epizodě Mňamózní svačinka se medvědi Nedvěd a Miška rozhodnou zjistit, co je pravdy na tom, že svačina chutná nejlépe na výletě. V Pozdravu od strýčka zase pochopí, že s turisty a jejich dobrovolným odhazováním batohů se svačinami je to trochu jinak, než jim tvrdí jejich strýček z Aljašky. Pásmo nabízí výběr toho nejlepšího, co u nás v dětské animované tvorbě v poslední době vzniklo," sdělila za pořadatele festivalu Klára Bobková.

Pásmo Hurá na pohádky divákům nabídne pohákdy Mňamózní svačinka, Plody mraků, Hurá na borůvky!, Horor ve škole a Pozdrav od strýčka. "Pásmo je zároveň pozvánkou na připravovaný celovečerní film a večerníček Mlsné medvědí příběhy, ty budou uvedeny na jaře 2020," dodala Bobková.

Kapela Lucie v čele s frontmanem Davidem Kollerem oslavila v pátek večer v areálu brněnského výstaviště třicet let. Kapela vystoupila ve svém původním složení.
Kapela Lucie vystoupí v Jihlavě

Program festivalu pokračuje i v dalších dnech. V neděli 17. listopadu se diváci mohou vypravit na animovaný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, kde se o živý dabing postarají herci Lenka Schreiberová, Jiří Šalomoun a Ondřej Šípek. Akce začíná ve 14 hodin v Kině Dukla. O hodinu později v kině přijde na řadu Addamsova rodina. Přesněji nový americký animovaný film s hororovou rodinkou v hlavních rolích. V neděli 24. listopadu bude v DIODu na programu klasický film Charlieho Chaplina Kid v doprovodu živé hudby, následovaný ruchařskou dílnou. Vstupenky na jednotlivá představení jsou k dispozici na www.kinodukla.cz a www.diod.cz