„Vše vzniklo na jednom z pravidelných setkání, děti samy vyjádřily zájem starat se o kus jihlavské půdy,“ vysvětlila aktivitu zástupkyně ředitelky jihlavské Scioškoly Radka Matějíčková.

Od letošního jara proto vedení školy nechalo pro školáky zřídit nový kroužek Zahradník. Navštěvovat ho mohou všechny děti od první až po sedmou třídu.

Školáci do malého parku poblíž jihlavského Domu kultury zasadili v úterý 10. dubna modré, bílé a také žluté macešky. „K již zasazeným a předpěstovaným maceškám děti následně vysejí i semínka letniček a budou pozorovat, jak rostou,“ dodala Matějíčková.

O tento jihlavský park i záhony se stará odbor životního prostředí jihlavské radnice. „Jsme rádi, že se děti chtějí zapojit do takové aktivity. Vysvětlili jsme jim, jak květiny správně zasadit a jak se o ně dál starat. Všechny to bez problému zvládly,“ sdělila vedoucí odboru životního prostředí jihlavské radnice Katarína Ruschková.

Příští týden se školáci připojí k akci Čistá Jihlava. Uklízet budou nejen okolí budovy školy, ale i další čtyři místa v krajském městě.