Vrcholkem pomyslného ledovce bylo dubnové hlasování ohledně budoucnosti zimního stadionu v Jihlavě. Jihlavští zastupitelé o jediný hlas postup přípravy rekonstrukce Horáckého zimního stadionu neschválili. A spekulace o koaliční krizi byly na světě.

Pevnost koalice měla prověřit pondělní schůzka, kterou svolalo Forum Jihlava. Právě to bylo v otázce zimního stadionu na zastupitelstvu nejednotné. „Situace vygradovala jednáním o budoucnosti zimního stadionu. Už před zastupitelstvem jsme na radě města 
a při jednáních na určitá úskalí upozorňovali," vyjádřila se ke spouštěči problémů radní Karolína Koubová (Forum Jihlava).

Pondělní schůzka podle ní znovu nastartovala vzájemnou komunikaci a důvěru mezi koaličními partnery.

„Závěry zatím nebudeme zveřejňovat. Vyjasnili jsme si některé věci a nyní záleží na tom, jak se k tomu postaví jednotlivé stranické kluby. Příští pondělí by-chom se měli sejít znovu," nastínila bez dalších podrobností postup Koubová.

Náměstek primátora Jaroslav Vymazal (ODS) poznamenal, že diskuse ohledně rekonstrukce zimního stadionu v Jihlavě se řeší už dlouhá léta. Někteří současní zastupitelé proto neměli dostatečné informace, které by jim pomohly se k záležitosti zodpovědně vyjádřit. „Na radnici jsou nyní lidé, kteří nemají tak dlouhou historickou paměť. Takto složité téma, které diskutujeme už řadu let, se nedá řešit hodinu před zastupitelstvem, proto je potřeba veškeré detaily pečlivě probrat," popsal jeden z bodů pondělní schůzky Vymazal.

I proto se zastupitelstvo už dnes sejde na radnici, aby na pracovním semináři diskutovalo mimo jiné 
o devět let staré projektové dokumentaci architekta Ladislava Žáka.

Oslovení koaliční partneři věří, že současnou situaci ustojí a ve stejném složení budou pracovat i v druhé půlce volebního období. „Jsem přesvědčen o tom,
že tuto situaci zvládneme 
a budeme ochotni se o věcech lépe bavit," dodal Vítězslav Schrek (ODS). Podobně hovoří i Koubová, která uvedla, že koalice má šanci dále fungovat.
Zbylé koaliční partnery 
z ČSSD a KDU-ČSL se včera nepodařilo kontaktovat.