„Tento pokoj je odlišný tím, že se jedná spíš o rodinný pokoj. Kromě toho, že je nově opravený, použili jsme tlumené barvy, aby se v něm maminka s miminkem cítila příjemně. Pro větší děti máme pokoje více barevné,“ sdělila vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková.

V pokoji se vyměnila nejen podlaha s nábytkem, ale i doplňky. „Moc děkujeme za poskytnutý dar. Kromě zdravotní péče je samozřejmě důležité i prostředí, ve kterém se pacienti léčí, jak se tam cítí,“ dodal primář dětského oddělení Martin Zimen.

S rekonstrukcí nemocnici totiž pomohlo jihlavské nákupní centrum Citypark. „Chceme se zapojovat do života běžných lidí nejen v oblasti nákupů, ale také ve sféře běžného života, a když to jen trochu půjde, pomáhat občanům Jihlavy a Kraje Vysočina,“ vysvětlil hlavní pohnutku pro zrealizování projektu ředitel Cityparku Aleš Navrátil.

Na dětském oddělení jihlavské nemocnice se na šesti odděleních stará o pacienty šedesát sester a osmnáct lékařů. „Ročně jsou na oddělení hospitalizovány více než tři tisíce dětí a zhruba osmnáct set doprovodů,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Na novorozenecké JIPce se lékaři ročně starají o zhruba tři sta novorozenců a hospitalizovaná je tam stovka maminek.