Manželé v rámci činnost spolku Nebojte se policie už sedm let organizují policejní akademii pro seniory a věnují se také opuštěným seniorům. Cenu manželé převzali z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) v rámci mezinárodní konference Senioři a lidská práva v ČR.

Bývalý policista Antonín Křoustek poděkoval svému okolí i seniorům, stejně tak i veřejným institucím, které jeho činnost podporují. „Pořádáme odborné přednášky, poskytujeme právní pomoc a snažíme se seniorům vysvětlovat rizika,“ řekl k činnosti policejní akademie Křoustek. Na akce spolku Nebojte se policie chodí před stovku seniorů.

Jeho žena byla navíc jen pár dní zpět oceněna jako Žena regionu. „Finalistkou kraje Vysočina se stala primárně za osobní přístup k seniorům,“ přiblížila Aneta Hrdličková z jihlavské radnice „Důležitou součástí práce se seniory je umět naslouchat. Popovídat o rodině, vnoučatech, zahradě, prostě je poznat. Senioři pak vědí, že se opravdu věnujeme jejich konkrétním problémům a známe jejich příběhy. Zaměřeni jsme i na opuštěné seniory a díky těsné spolupráci je také lze lépe vyhledat,“ uvedla Marie Křoustková.

Senioři se mohou už nyní hlásit policejní akademii, které se bude konat příští rok. Přednášet v jejím rámci budou například zástupci České obchodní inspekce nebo lidé z odboru dopravy jihlavského magistrátu. Hlásit se je možné telefonicky na čísle 724954926 nebo přes e-mail nebojtesepolicie@seznam.cz.