„První část plánované rekonstrukce hodláme završit do konce letních prázdnin. Od pondělí 4. září se pak práce přesunou dále mezi Markvartice a Kasárna. Celkově jde o dva a půl kilometru vozovky, která vykazovala velké množství vad, proto ji vyměňujeme,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jiří Veselý.

Po prvním dokončeném úseku ze Staré Říše do Markvartic by se řidiči měli v příštím týdnu projet. „Bude se tam už za provozu dokončovat vodorovné dopravní značení,“ dodal Veselý.

Ilustrační foto
Silničáři opraví silnici mezi křižovatkou u osady Kasárna a Starou Říší

Celková rekonstrukce dvou a půl kilometru vozovky začala v druhé polovině července u mostu na Sedlatickém potoce u Staré Říše a v listopadu skončí u křižovatky silnic I/23 a I/38 u osady Kasárna. „Povrch vozovky vykazuje značné opotřebení, je v něm velké množství trhlin, které místy přechází do hloubkové koroze. Diagnostický průzkum prokázal, že lokálně se pod silnicí nacházejí i skryté výdutě,“ popsali už dříve silničáři z ŘSD Kraje Vysočina.

Ilustrační foto.
Oprava silnice mezi Starou Říší a křižovatkou u osady Kasárna začne v pondělí

Zhotovitelem stavby je společnost IMOS Brno, rekonstrukce vyjde na 41 milionů korun. Celý opravený kus silnice I/23 bude uveden do plného provozu v průběhu listopadu letošního roku.