Dětský domov díky navázání dlouhodobé spolupráce se společností Fair Credit získal partnera, který náklady na operaci malé slečně uhradil. Lékař v rámci zákroku odstranil přebytečnou kůži a vymodeloval chrupavku tak, aby boltce neodstávaly.

Čtrnáctiletá Maruška totiž neměla nárok na úhradu zákroku ze zdravotního pojištění. Pojišťovny sice z psychosociálních důvodů, mezi něž patří třeba právě pocit méněcennosti a výsměchu, operace odstávajících uší někdy hradit mohou, ale pouze do deseti let věku dítěte.

Skromná a tichá Maruška, která se možná i vinou svého handicapu držela vždy spíš v pozadí, už také moc ve zkrášlující kosmetickou úpravu svého zevnějšku nevěřila. „Už jsem se smířila s tím, že na operaci půjdu, až si na ni sama vydělám," přiznala sama dívka.

Radost měl i partner, který nyní operaci uhradil, ale už dřív zaplatil dětem kufry a kabely na výlety. „Chápu, že v jejím věku hraje vzhled obrovskou roli. Jsme rádi, že svoje uši už nebude muset skrývat do dlouhých vlasů," vzkázala Marušce oblastní ředitelka Fair Credit v Jihlavě Michaela Číhalová.