Zájemci se mohou na Masarykově náměstí setkat s pracovníky i uživateli služeb Charity a zjistit, co vše tato organizace dělá a čemu se věnuje. V bohatém programu vystoupí uživatelé sociálních služeb a na pódiu u morového sloupu se bude tančit a zpívat.

Na místě budou k vidění 
i výrobky z aktivizační a terapeutické činnosti charitních pečovatelských služeb a nového denního stacionáře Pohodář. „Vystaveny zde budou různé obrázky dětí, se kterými pracují terénní pracovníci ve vyloučených lokalitách, ale i artefakty uživatelů následné péče s tématem můj život se závislostí. Nízkoprahový klub Maják z Luk nad Jihlavou nabídne k vymalování antistresové omalovánky 
a jihlavské kontaktní Centrum U Větrníku zase zábavně poučný kvíz. Centrum primární prevence Vrakbar bude od veřejnosti sbírat náměty k tématu tolerance v Jihlavě," popsala mluvčí jihlavské Charity Radka Běhalová.

Program ke Dni Charity začne ve 14 hodin a potrvá až do 17 hodin, kdy bude zakončen koncertem jihlavské hudební skupiny Čakra. Akci bude moderovat herec Horáckého divadla Zdeněk Stejskal.

TOMÁŠ KUCEJ