„Nápad, udělat takové maturitní tablo, měla spolužačka Bára Stolínová. Měli jsme už málo času a tato alternativa nám připadala nejrychlejší,“ zavzpomínala maturantka Regina Havránková.

Sehnat štěrk nebyl žádný problém. U náhrobku pomohla náhoda.
„Dědeček jedné naší spolužačky byl kameník a na zahradě jim zůstal jeden náhrobek. Tak jsme si ho odvezli před školu,“ usmívá se studentka oktávy A.

Instalování hrobu zabralo studentům dva dny. „Největší práci nám dalo asi lepení fotek na náhrobek. Na tom se podílelo zhruba deset lidí,“ poznamenala Regina.

Třídní učitel byl nápadem překvapen

Podoba tabla překvapila i samotného třídního učitele oktávy A. „Originální tablo už jsem zažil, ale takové ještě skutečně ne. Vůbec jsem o tom nevěděl, mělo to být pro mě překvapení,“ řekl Martin Krondráf. „Mé reakce byly zpočátku trochu rozporuplné. Mohli klidně zvolit jinou formu tabla. Ale na druhou stranu, proč ne,“ dodal Krondráf.

Studentka: Možností je spousta

„Je škoda, že maturanti nejsou při vymýšlení tabla vynalézavější, když je tolik možností. V Jihlavě mě zaujalo ještě tablo našich spolužáků z oktávy B, kteří ho udělali jako skládačku,“ zakončila Regina Havránková.
Oktávu A čeká zkouška z dospělosti v tomto týdnu.

Michaela Hrozková