„Všichni účinkující dostanou trička s mažoretkou a na jednotnou hudbu budou na náměstí cvičit. Chtěli bychom se tím pokusit o rekord cvičících mažoretek na jednom místě na jednotnou hudbu," uvedla vedoucí telčských mažoretek Renata Křížková.

STÁLE SE LZE PŘIHLÁSIT

Předchozí rekord byl sedm set třicet devět cvičících. Ten už mají v Telči skoro v kapse. „Nedávno se o rekord pokusili v Hodoníně, ale nepovedlo se jim ho překonat. Nám se to snad povede, protože už nyní máme přihlášeno osm set padesát soutěžících mažoretek a uzávěrka přihlášek je až za týden" řekla Křížková a dodala, že zájemci se zkušenostmi s hůlkou se do pokusu o rekord mohou přidat i na místě.
Další novinkou sedmého ročníku soutěže mažoretek v Telči má být rekord v obtočení se pod hůlkou a obtočení se kolem pasu. „Každý tým vybere jednu soutěžící, která se pokusí udělat nejvíce obtoček," vysvětlila Křížková s tím, že o tuto kategorii je velký zájem.

Soutěž určená hlavně pro začínající týmy mažoretek a malé mažoretky bude přenášena i on-line prostřednictvím internetu. Přímý přenos ze soutěže mohou lidé zhlédnout na www.vysilamezive.cz.
Letošní kolo soutěže bude navíc spojeno s oslavou dětského dne, takže se na náměstí budou konat i soutěže. Akce se letos koná netradičně v neděli, a to 29. května v 10 hodin. Z domácích týmů se letos na soutěži představí Poupátka, Růžičky a Růže.

VĚTŠÍ ŠANCE NA VÝHRU

„Po zkušenostech z předchozích ročníků soutěže jsme pro letošní rok rozdělili soutěžní věkové kategorie tak, aby obsazení jednotlivých kategorií bylo rovnoměrné. Dáváme tím také šance na úspěšné umístění těm skupinám, které byly věkově na spodní hranici silně obsazených kategorií, a tak byly nuceny soupeřit s věkově staršími týmy," vysvětlila Křížková.

Na závěr se budou moci cvičící utkat v soutěži Miss mažoretka Telč. V té ale nejde pouze o krásu, ale hlavně o um a šikovnost.

Loňského ročníku soutěže se zúčastnilo šest set padesát mažoretek, které do Telče přijely z dvaceti měst, českých i slovenských.

IVANA HOLZBAUEROVÁ