Jako první do bojů zasáhla sólistka Karolína Hradilová. V kategorii juniorek, kde se o nejvyšší posty ucházelo dvacet mažoretek, vybojovala titul II. vícemistryně s náčiním baton.

„Hned po ní, v kategorii junior duo, mažoretky Karolína Hradilová a Adéla Lupačová získaly titul Mistryně Evropy. Děvčata svým bezchybným výkonem dokázala přesvědčit porotu, že jsou nejlepší mezi mažoretkovou evropskou konkurencí,“ řekla vedoucí telčských mažoretek Renata Křížková

Druhý den soutěžily Růžičky i Růže ve velkých formacích s náčiním baton. Růžičky byly po pódiové sestavě průběžně na druhém místě, toto umístění si udržely i po defilé a podařilo se jim vybojovat titul I. vícemistryně v kategorii junior. Nejstarší mažoretky, v kategorii senior, byly po pódiové sestavě průběžně na prvním místě, za defilé ale nedostaly od poroty tolik bodů, aby si prvenství udržely. Patří jim tedy také titul I. vícemistryně v kategorii senior.

„Poslední den soutěžila naše nejstarší děvčata v kategorii senior miniformace a obhájila titul II. vícemistryně z loňského roku v téže kategorii,“ dodala Křížková.

Tím ale sezona nekončí. Nyní se budou oba týmy připravovat na světový šampionát, který se koná koncem září v Petrohradu.