Vláda na poslední chvíli vzhledem k rychlému šíření koronaviru zakázala hromadně se scházet u příležitosti rozvěcení vánočních stromků. Města a obce tak lidem své symboly Vánoc ukazují alespoň na sociálních sítích. Někde přidají i fotku betlémů, jinde delší text. Veřejnost v komentářích chválí stromky a často i kritizuje vládní nařízení.

Jihlava a třeba i Dolní Cerekev pak sdílely na facebooku také video ze zahájení adventu. V případě krajského města je na něm rozsvícení vánočního stromu, náměstí i okolních ulic. „Budu moc ráda, když se tu budete potkávat, i když v omezeném provozu tak, jak jám to dovolují nařízení," uvedla primátorka Karolína Koubová.

Náměstí v Brtnici zdobí vánoční stromky. Děti na ně navěsily ozdobičky, které samy vyrobily.
VIDEO: Děti zdobily stromky v Brtnici, jeden z nich byl covidový

Dolní Cerekev pak nabídla téměř půlhodinový záznam, kde jsou vedle úvodního slova starosty Zdeňka Dvořáka i připravená vystoupení. „Tradiční výrobky dětí ze školy a školky, které se na akci rozsvícenní vánočního stromu měly prodávat, bude škola distribuovat do rodin. Jedině touto cestou je to legální, zakupte si je prosím tyto výrobky prostřednictvím svých dětí," vyzval starosta na videu a popřál krásný advent.