Hned tři výluky čekají na cestující v městské hromadné dopravě v Jihlavě. Týkají se linky číslo 4, 36 a také linky C. K přerušení autobusového a trolejbusového provozu dojde ve všech případech kvůli opravám silnic.

Jak přiznává náměstek ředitele jihlavského dopravního podniku Jaroslav Šetek, výluk na autobusových a trolejbusových linkách je letos v Jihlavě opravdu hodně. „Letos se to prostě takhle sešlo, za chvíli by měl končit Pražský most, tak snad už se to všechno vrací k normálu. Toto už by měly být poslední výluky," přislíbil Šetek.

V souvislosti s výlukami prý žádné stížnosti od cestujících dopravní podnik nezaznamenal. „Chápu, že je toho moc. My však jen reagujeme na to, co se děje," dodal Šetek.

Nejbližší výluka začne už v sobotu. Týká se linky C. Od jednadvaceti hodin bude uzavřena silnice S. K. Neumanna od ulice Jiráskova do Horního Kosova. Důvodem uzavírky je pokládka asfaltu na této silnici. Linka C nebude zajíždět v obou směrech do zastávek S . K. Neumanna a Horní Kosov.

Náhradní zastávky

„Céčko" tak bude končit v ulici Na Dolech před železničním přejezdem, kde budou náhradní zastávky pro výstup a nástup cestujících. „Tato uzavírka potrvá do neděle 26. října do 24 hodin, kdy se bude dělat finální vrstva asfaltu," informoval Šetek. V pondělí pak začne platit výluka na lince číslo 36, a to kvůli uzavření silnice sloužící pro odbočení autobusů z ulice Žižkova do ulice Hradební.

„Bude se tam rozšiřovat odbočení tak, aby kamiony nebo autobusy nenajížděly na chodník," přiblížil náměstek Šetek. Při jízdě z Horního Kosova pojede autobus po objízdné trase Žižkova – Štefánikovo náměstí – 17. listopadu – Jiráskova – Dvořákova a Hradební. Zastávka Hradební na ulici Žižkova bude přemístěna přibližně padesát metrů za křižovatku na Hradební ulici. Tato výluka potrvá do konce října.

Poslední výluka se týká linky číslo čtyři. Kvůli novému asfaltu na křižovatce u viaduktu bude od pondělí 27. října od osmi hodin do 16. listopadu uzavřena ulice Polenská. Linka čtyři bude jezdit po objízdné trase Havlíčkova – Hlavní nádraží ČD – Hruškové Dvory. „Zastávka Polenská ulice bude po dobu výluky zrušena. Na objízdné trase bude linka čtyři stavět na zastávkách Pod Jánským kopečkem a Hlavní nádraží ČD v obou směrech," uzavřel Jaroslav Šetek.