Sraz bude opět na návsi v Bukové nedaleko Třeště, následně se ale pojede jinam, do dosud neprozkoumané lokality. Přijít může každý, kdo se chce do hledání zapojit, stačí mít dobrou obuv, svačinu, teplé oblečení a něco proti dešti. „Hledáme za každého počasí,“ sdělil Tomáš Holenda.

Jasný bolid prosvítil noční oblohu na Vysočinou loni v listopadu. Krátce poté měly meteority dopadnout do oblasti mezi Švábovem a Jezdovickým rybníkem. Když to počasí dovolí, astronomové je spolu s veřejností od té doby hledají. Zatím však marně. „Astronomové z Ondřejova hledání 1. března prohlásili za poslední, již se musí věnovat jiným úkolům,“ informoval o posledním vývoji Holenda.

Hledání koordinuje Tomáš Holenda z Astronomického klubu Pelhřimov. Při prvních dvou expedicích nic nenašel.
Hledači meteoritů se nevzdávají: na Jihlavsku chystají další pátrací akci

Ten si od kolegů následně přebral mapku s posledním stavem prochozených území. Zatím se nenašel ani kousek meteoritu. Pokud se přeci jen objeví, půjde o mimořádně cenný meteorit s rodokmenem. „Neprohledaných oblastí je ještě dost,“ uvedl Holenda s tím, že za několik málo týdnů bude kvůli rostoucí vegetaci další pátrání již prakticky nemožné. Proto bude páteční hledání poslední organizované.