O výrobu jitrnic se stará zručná čtveřice řezníků, jsou to však studenti druhého ročníku SOŠ, SOU a ZŠ Třešť, obor Řezník-uzenář. „Chtějí sem jet všichni, ale my jsme si vybrali ty nejlepší. Kluci, co tu jsou, jsou výborní. Dělají samostatně, už všechno umí,“ hodnotí učitel odborného výcviku Josef Peštál. S výrobou mu pomáhá ještě jeden kolega a ruku k dílu nakonec přiloží i dva studenti prvního ročníku, kteří se původně přijeli jen podívat ve svém volném čase.

Zatímco loni byla v Brtnici i ukázka bourání masa, letos řezníci maso objednali. A nebylo ho málo. „Jen ze 120 kil byla jelita, 110 kilo jitrnic, z metráku tlačenka, na výpečky padl taky asi metrák masa. Je to v metrácích,“ sdělil Peštál. Jelit bylo šest set, jitrnic o trochu méně, ale studenti dovařovali čerstvé a tím počet zhruba vyrovnali. „Máme i tlačenku, lunchmeat, maso ve vlastní šťávě, prdelačku, všechno jde na odbyt. Lidé, když je to udělané podomácku, na to slyší,“ těší učitele.

Budovu bývalé pošty ve Stonařově trápí vlhkost, městys ale desítky milionů na komplexní rekonstrukci nemá.
Trable s památkou. Opravit starou poštu v centru Stonařova nebude snadné

I když by se mohlo zdát, že si lidé na vepřových hodech za ruční výrobu musí připlatit, opak je pravdou. Ceny jsou lidové. „Prodávali jsme jitrnici v průměru za 180 korun kilo, přitom lalok stojí 95 korun. A kde máte jen práci? Je to ručně dělané, žádná průmyslová výroba. Nabízený sortiment jsme dělali i v rámci praxe, tady už toho bylo jen trochu na ukázku lidem,“ vysvětluje Peštál.

Podívejte se video:

Zdroj: Deník/Martin Singr

Těší ho, že má radnice v Brtnici zájem akci pořádat a tímto způsobem propagovat řeznické řemeslo. To v Třešti umí naučit jako málokde. Samý úsměv je i starosta Brtnice Jan Přibyl, který je mezi návštěvníky. Pochopitelně také ti jsou spokojení. „Přijeli jsme z Třeště, hledali jsme akce o víkendu a tohle se nám líbilo, povedlo se to. Koupili jsme si jelita a jitrnice, má to takový nádech domácí zabíjačky,“ hodnotí senior Mirek, který nechtěl zveřejnit své příjmení.

Do akce se zapojila i Radniční restaurace v sousedství. Vzhledem k poněkud více větrnému počasí potěšila i možnost posedět ve vytápěném průchodu za vchodem do radnice. Tam byla také bohatá nabídka nápojů.

Poznáte obec na Vysočině?
Ikonická kamenná hráz přitahuje jako magnet. Poznejte obec na Vysočině

Druhý ročník vepřových hodů se vydařil na výbornou a pořadatelé jen doufají, že tradice bude v dalších letech pokračovat, zájem radnice, školy a koneckonců i návštěvníků jednoznačně je.