Přestože je web prozatím v testovacím režimu, rozhodlo se ho vedení města zveřejnit už nyní. „Stav komunikací je těžké udržovat, a tak autobusy i trolejbusy využívá více cestujících než v létě,“ uvedl důvod náměstek primátorky pro oblast informačních technologií Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

„Aplikace přináší důležité informace v případě klimatických problémů nebo nehody,“ řekl Jaroslav Škrobák z jihlavské radnice. Aplikace je doplněním k virtuálním panelům, které už město instalovalo na vybrané zastávky.

Odbor informatiky jihlavského magistrátu teď chystá ve webové aplikaci další vylepšení. „Budeme se snažit udělat srozumitelnější mapu, například přidáme šipku, aby byl na první pohled znatelný směr vozidla,“ popsal vedoucí odboru Vladimír Křivánek.

Ilustrační foto
Na úřednici, která zpronevěřila peníze, podali trestní oznámení

„Úpravou projdou i jízdní řády, aby bylo jasnější, z jakého směru linka přijíždí,“ doplnil Křivánek s upozorněním na současnou situaci, kdy se v aplikaci po rozkliknutí zastávky ukazují odjezdy na oba směry.

Na mapu se lidé dostanou přes webovou stránku www.jihlava.cz/mhd. Obnovení mapy probíhá automaticky každých deset sekund, autobusy a trolejbusy odesílají informace o své poloze přibližně po dvaceti sekundách.

Budoucí rozvoj aplikace vidí vedení města i po zavedení integrované dopravy na Vysočině. „Po vzniku projektu Veřejná doprava Vysočiny by aplikace mohla navázat i na linkovou dopravu,“ řekl Jaromír Kalina. Dle svých slov využití aplikace Kraji Vysočina doporučí.

Kateřina Čapková pomáhá v Bohuslavicích dětem, které jsou vážně nemocné.
Adélka neměla chodit, pomohli jí v Bohuslavicích