Mikulášská veselice začne na náměstí Zachariáše z Hradce ve třináct hodin vánočním trhem. Od tří do půl páté bude probíhat vánoční zpívání u stromečku, do kterého se zapojí děti z mateřinky, školáci, děti z dětského domova, děti, které navštěvují kroužky v domě dětí a mládeže, a také pěvecký sbor TELČísla. Mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou mohou lidé zamířit do domu dětí a mládeže na náměstí, kde pro ně bude připraveno čertování, peklo a návštěva Lucifera.

"O půl páté je na programu příchod Mikuláše s anděly a pravými čerty z čertovského pekla a rozsvícení vánočního stromu a vánočního osvětlení města. Velkou atrakcí celé akce v Telči jistě bude vožení dětí na oslíkovi a jízda vánočním vláčkem pro děti. Pro každého malého Mikuláše, čerta a anděla jsme nachystali malý dárek," informovala Věra Peichlová, vedoucí odboru kultury a propagace telčského městského úřadu.

Atmosféru blížících se svátků jako každý rok na náměstí dotvoří také zdobené vánoční stromky dětí z telčských škol. Pro návštěvníky akce je zajištěno také bohaté občerstvení.