"Není to offroadový závod, ale spíše takové houpání, určené pro všechny příznivce jízdy v terénu. Mohou přijet čímkoli, offroadovým závodním speciálem, terénním autem, SUV, eventuelně vrakem, který už má to nejlepší za sebou a čeká ho jen ekologická likvidace. Zaručujeme, že ze sebe shodíte ten stres z posledních dnů a týdnů a jistě spálíte také nějaké ty kalorie, až budete muset odněkud dostat svůj vůz. Společně pak vypneme letošní rok do polohy off," řekl pořadatel akce Tomáš Kratochvíl.

Téren v areálu bude opravdu pestrý. Místy suchý s minimem vody, lehčí, náročnější i hodně náročný, kde mohou účastníci očekávat parádní výjezdy a padáky, muldy a díry. Kdo pojede autem, zaplatí vjezdné za oba dny 590 korun. V sobotu se budou zájemci houpat mezi desátou a sedmnáctou hodinou a v neděli mezi devátou a šestnáctou hodinou. Pro účastníky je připraveno zázemí, kde se zahřejí a občerství. Diváci mají vstup zdarma.

Adéla Chybová, Polná, 3. prosince 2019, 51 cm, 3790 g
OBRAZEM: Na svět přišla další krásná miminka z Jihlavska

Příští rok organizátor Pístovských mokřadů plánuje čtyři velké akce. V pátek 10. a v sobotu 11. dubna to budou jarní Pístovské mokřady, tentokrát spojené s kvalifikací na závody v Malajsii. O víkendu 6. a 7. června si lidé užijí rodeo cross a demolition derby. V sobotu 5. a v neděli 6. září budou na programu podzimní Pístovské mokřady. A poté Tomáš Kratochvíl se svým týmem chystá běžecký závod v terénu ve stylu známého Spartan Race.

"Před třemi lety jsme pořádali také sněžnou hobby rallye pro veřejnost. Opět mohl dorazit, kdo si chtěl vyzkoušet jízdu ve sněhu a mezi sněhovými bariérami. Bohužel počasí tomuto nepřeje, sněhu bývá málo. Nabízí se možnost pořídit sněžná děla a sníh si vyrobit. Zatím se o tom jenom bavíme, nic konkrétního vymyšleného nemáme," doplnil k tomu Kratochvíl.