Budova E roste na ploše, kde dřív bývaly vojenské kasárny Otakara Jaroše. Staveniště bylo předáno loni 19. listopadu a předpokládané dokončení je září 2022. „V tuto chvíli je dokončeno první podzemní podlaží v hrubé stavbě a podstatná část prvního nadzemního podlaží v hrubé stavbě. Postup prací je rychlejší, než předpokládá harmonogram,“ uvedl v úterý 27. dubna po poledni ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Rozestavěnost odhadl na patnáct procent.

Žáci moravskobudějovické školy sázeli o víkendu vánoční jedle z Brna.
Jedle z Brna pomáhají lesům na Vysočině: vysázeli je školáci, podívejte se

Budova za 437 milionů korun vyřeší kapacitní problémy, které aktuálně hejtmanství řeší. Má totiž téměř pět set zaměstnanaců, o stovku více než před patnácti lety. Do nové budovy budou stěhovat úředníci, kteří jsou nyní v odloučených pracovištích krajského úřadu po městě. Jde například o odbor školství, mládeže a sportu nebo odbor regionálního rozvoje. „Předpokládá se, že v budově E bude 245 míst pro úředníky, zasedačky, spisovny a další místnosti, které potřebujeme,“ dodal Kadlec.

Ekodukt na 95. kilometru dálnice D1.
Víkendový provoz na D1: dopravu omezí uzavírky. Dělníci budou odstraňovat lana

Stavbu sleduje i hejtman Vítězslav Schrek, na staveniště totiž vidí ze svého okna. „Dnes v 6:30, když jsem si vařil kávu, jsem vše z okna kontroloval a stavba byla plná pracovníků. Roste to tam jako z vody, kontroluji stavbu dvakrát týdně,“ usmál se v závěru úterního setkání s novináři.