Jihlavanům se zdá cenovka 9 640 600 korun za byt o dispozici 4 + kk a ploše sto šest metrů čtverečních příliš vysoká. Stejně vidí i 2+kk za 6 287 300 korun nebo 3+kk za 8 664 350 korun. Třebaže má jít o moderní bydlení s úsporou energií a ke každému bytu jsou jeden až dva balkony, sklep a jedno parkovací stání. „Kdo bude mít na byty, které tam vyrostou,“ zeptal se například Štefan Fajnor.

Bývalá restaurace mizí pod lžícemi bagrů. Stejně jako vedle stojící bývalý Hotel Jihlava, i jí nahradí byty.
VIDEO: Konec jedné éry. Bývalou restauraci Hotelu Jihlava demolují, podívejte se

Celkem nabídne nový projekt Rezidence Jihlava na Okružní ulici devětačtyřicet bytů v sedmi patrech. V přízemí bude sedm nebytových prostorů. Parkování by mělo být mimo jiné také v moderním zakladačovém systému. Bydlení bude kontrastovat s bývalým Hotelem Jihlava v těsném sousedství – v něm je nyní osmdesát malometrážních bytů.

Byty na místě bývalé restaurace by měly být dokončeny na přelomu podzimu a zimy příští rok. Nabízí je Ondřej Závodný z N.K. REAL Brno. „Je potřeba si uvědomit, že se jedná o nové byty, kvalitativně se pohybující na špici developerského trhu,“ uvedl pro Deník s tím, že byty jsou mimořádně úsporné, prostorné a bylo také třeba zohlednit růst cen.