Jihlavští zastupitelé na svém posledním zasedání v úterý drželi k uctění památky zesnulé minutu ticha.


Primátor Jaroslav Vymazal velmi smutným hlasem oznámil, že zemřela mladá policistka a maminka.


Jednatřicetiletá Marcela Punčochářová měla včera dopoledne v Kněžicích pohřeb. Se zemřelou se přišlo rozloučit několik set místních i přespolních.
Za Městskou policii Jihlava, kde zesnulá pracovala, se účastnila desítka řadových policistů v uniformách a vedení policie. Za magistrát pozůstalým vyjádřil soustrast náměstek primátora Martin Hyský.


Ve zcela zaplněném kněžickém kostele včetně zákristie se za všechny přítomné s maminkou dvou malých chlapců a dospívající dívky rozloučil kněz v modlitbách a slovem Písma svatého.


„Sestra Marcela nesla za svého života trpělivě svůj kříž a pomáhala jej nést a nadlehčovat druhým. Nadešel čas rozloučení s Marcelou. Jsme smutní a pláčeme, ale věříme v setkání s ní v místech, kde už nebude žádné rozloučení,“ připomněl kněz.


„Marcela byl náš smíšek a sluníčko, je nám z toho těžko. Onemocněla z plného zdraví a za tři dny se propadla do spánku, z něhož se neprobudila,“ vzpomínali policisté cestou ze hřbitova. „Byla vynikající obětavá pracovnice, na níž se dalo vždy spolehnout,“ připomněl ředitel městské policie Jan Frenc.


Potvrdil, že policie chystá rodině zemřelé policistky finanční výpomoc v těžké situaci.